BLOG

Poznaj naszych klientów

Wasza opinia ma dla nas
bardzo duże znaczenie
Blog posts categories

Rozmowy z wybranymi klientami, którzy byli uprzejmi zgodzić sie na publikację

Rozmowa z Anna Korczyczńską z OTR Group

Wywiad Grupy Esto z Anną Korzczyńską

Anna Korzczyńska jest członkiem zarządu OTR Group sp. z o. o., wiodącego operatora aparthoteli w Krakowie.

Grupa Esto: Dzień dobry, Pani Anno. Dziękujemy, że poświęciła Pani czas na przeprowadzenie tego wywiadu. Chcielibyśmy porozmawiać o współpracy z Kamilem, który jest częścią zespołu Grupy Esto. Jakie jest Pani zdanie na temat jego pracy?

Anna Korzczyńska: Dzień dobry. Bardzo miło mi uczestniczyć w tym wywiadzie. Chciałabym podkreślić, że współpraca z Kamilem była dla nas niezwykle korzystna. Jako pośrednik wprowadził nas do nowej lokalizacji hotelowej, z której jesteśmy niezwykle zadowoleni. Kamil wykazał się profesjonalizmem i dogłębną wiedzą na temat rynku nieruchomości. Jego umiejętność znalezienia idealnego rozwiązania dla naszych potrzeb była niezastąpiona.

Grupa Esto: Czy mogłaby Pani podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat Kamil jako prawnika?

Anna Korzczyńska: Oczywiście. Kamil to nie tylko świetny pośrednik nieruchomości, ale także doskonały prawnik. Jego umiejętność przygotowywania dokumentów i umów w sposób przejrzysty i prosty jest imponująca. Nie komplikuje spraw, ale zawsze stara się znaleźć najbardziej korzystne rozwiązania dla swoich klientów. Doskonale rozumie oczekiwania i potrzeby swoich klientów, co jest niezwykle ważne w branży nieruchomości. Ponadto, Kamil jest osobą godną zaufania, która docenia nowoczesność w biznesie i zawsze stara się dostarczyć doskonałą obsługę.

Grupa Esto: Jak oceniłaby Pani Kamila pod względem jego wiedzy prawnej i umiejętności miękkich?

Anna Korzczyńska: Kamil posiada nie tylko dogłębną wiedzę prawną, ale także imponujące umiejętności miękkie. Jego wiedza prawna jest niezwykle wartościowa i pozwala nam podejmować dobrze poinformowane decyzje. Ponadto, jego umiejętności miękkie, takie jak komunikacja i empatia, są niezastąpione w naszej branży. Kamil potrafi nawiązać dobre relacje z klientami, słucha ich potrzeb i zawsze stara się znaleźć rozwiązania, które spełniają ich oczekiwania.

Grupa Esto: Czy Anna mogłaby polecić współpracę z Kamilem swoim klientom?

Anna Korzczyńska: Zdecydowanie tak. Gorąco polecam współpracę z Kamilem wszystkim klientom B2B. Jego profesjonalizm, wiedza prawna i umiejętności miękkie są niezwykle cenne dla biznesu. Można mu zaufać w pełni i być pewnym, że otrzyma się najlepsze rozwiązania. Kamila można uznać za nieocenionego partnera biznesowego.

Grupa Esto: Dziękujemy, Pani Anno, za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami na temat współpracy z Kamilem. Cieszymy się, że mogliśmy przeprowadzić ten wywiad. Życzymy dalszych sukcesów dla OTR Group i Grupy Esto.

Anna Korczyńska: Dziękuję za zaproszenie i miłe słowa. Jestem przekonana, że nasza współpraca będzie nadal owocna. Dziękuję również Grupie Esto za wsparcie i profesjonalizm.

Co to jest Rękojmia?

Księgi wieczyste pełnią ważną rolę w systemie prawnym Polski, zapewniając bezpieczeństwo prawne w transakcjach dotyczących nieruchomości. Jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania ksiąg wieczystych jest zasada rękojmi wiary publicznej. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu pojęciu i jego znaczeniu w polskim systemie prawnym.

Czym jest rękojmia?

Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych oznacza, że treść wpisów dokonanych w księdze wieczystej uznawana jest za prawdziwą i wiarygodną. To oznacza, że każdy, kto posiada status stronicy w postępowaniu dotyczącym nieruchomości, może polegać na informacjach zawartych w księdze wieczystej.

Księgi wieczyste są prowadzone przez sądy rejonowe na obszarze, na którym znajduje się dana nieruchomość. Wpis do księgi wieczystej potwierdza prawną sytuację nieruchomości, takie jak jej właściciel, ewentualne obciążenia czy ograniczenia w użytkowaniu. Te informacje są istotne dla osób zainteresowanych nabyciem lub zbyciem nieruchomości.

Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych daje pewność prawną stronom transakcji. Właściciel nieruchomości, mając wpis do księgi wieczystej, może udowodnić swoje prawa własności. Potencjalni nabywcy mogą również sprawdzić stan prawny nieruchomości przed dokonaniem zakupu, co zapewnia im bezpieczeństwo.

Dlaczego rękojmia jest ważna?

W przypadku wpisów niezgodnych z rzeczywistością, np. błędów w opisie nieruchomości lub obciążeń, istnieje możliwość prowadzenia postępowania wyjaśniającego lub korygującego. W takiej sytuacji, warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie nieruchomości, aby podjąć odpowiednie działania.

Warto również zaznaczyć, że osoby posiadające dostęp do ksiąg wieczystych są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy zawodowej i nieujawniania informacji zawartych w nich bez uzasadnionego interesu prawnego.

Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystych odgrywa kluczową rolę w polskim systemie prawnym, zapewniając pewność i bezpieczeństwo w transakcjach dotyczących nieruchomości. Dlatego warto korzystać z informacji zawartych w księgach wieczystych i w razie potrzeby skonsultować się z profesjonalistą, aby mieć pewność co do stanu prawno-własnościowego nieruchomości.

Pamiętajmy, że posiadanie aktualnej i prawidłowo prowadzonej księgi wieczystej jest niezwykle istotne przy zawieraniu umów dotyczących nieruchomości.

Wywiad z Januszem Obtułowiczem

Rozmowa:

Grupa Esto: Witaj, Januszu! Dziękujemy, że zgodziłeś się podzielić swoimi doświadczeniami z naszym biurem pośrednictwa nieruchomości. Możesz opowiedzieć nam o tym, jak Kamil Berrahal zaopiekował się jedną z trudnych transakcji na rynku kamienic w Krakowie?

Janusz Obtułowicz: Witam! Cieszę się, że mogę opowiedzieć o moim doświadczeniu z Grupą Esto. Faktycznie, miałem okazję współpracować z Kamil Berrahalem przy jednej z trudniejszych transakcji dotyczących kamienic w Krakowie. Muszę przyznać, że jego profesjonalizm i zaangażowanie były niezwykłe.

Grupa Esto: Co wyróżniało Kamila Berrahala i Grupę Esto w procesie transakcji?

Janusz Obtułowicz: Najważniejszą wartością Grupy Esto jest wiedza prawna Kamila Berrahala, jego zdolności organizacyjne oraz kompleksowe podejście do sprawy i skuteczność. Kamil samodzielnie przeprowadził cały proces transakcji, co zaoszczędziło mi mnóstwo czasu. Był odpowiedzialny za wszystkie szczegóły, w tym przeprowadzenie castingu kontrahenta, analizę ofert, negocjacje oraz przygotowanie i sfinalizowanie umowy u notariusza.

Grupa Esto: To brzmi imponująco. Jak oceniasz szerokie znajomości Kamila Berrahala na tym rynku?

Janusz Obtułowicz: Jego szerokie znajomości w branży nieruchomości były niezwykle wartościowe. Dzięki temu miałem dostęp do szerokiego wyboru ofert, które spełniały moje trudne kryteria. Kamil był w stanie porównać i zarekomendować mi najkorzystniejszą opcję, co było niezwykle pomocne.

Grupa Esto: Czy uważasz, że usługa świadczona przez Kamila Berrahala przekracza standardowe pośrednictwo?

Janusz Obtułowicz: Oczywiście! To, co otrzymałem od Kamila i Grupy Esto, przekroczyło standardowe pośrednictwo. Jego zaangażowanie i osobiste zaangażowanie w pracę nad transakcją były niesamowite. Kamil nie tylko znalazł odpowiednich kontrahentów, ale również był odpowiedzialny za wszystkie etapy transakcji, dbając o moje interesy na każdym kroku.

Grupa Esto: Czy miałbyś ochotę skorzystać z usług Kamila Berrahala w przyszłości? Czy poleciłbyś go innym przedsiębiorcom?

Janusz Obtułowicz: Zdecydowanie! Jestem bardzo zadowolony z mojej współpracy z Kamilem i Grupą Esto. Chętnie skorzystam z ich usług w przyszłości, gdy będę potrzebować wsparcia w dziedzinie nieruchomości. Poleciłbym Kamila i jego pracę każdemu przedsiębiorcy, który poszukuje profesjonalizmu, wiedzy prawnej i kompleksowego podejścia w tej dziedzinie.

Grupa Esto: Dziękujemy, Januszu, za podzielenie się swoją opinią i doświadczeniem. Cieszymy się, że mogliśmy Ci pomóc i spełnić Twoje oczekiwania. Jesteśmy gotowi, aby służyć Ci w przyszłości i innym przedsiębiorcom, którzy potrzebują wsparcia w transakcjach nieruchomościowych.

Janusz Obtułowicz: Dziękuję! Jestem wdzięczny za pracę Kamila i całego zespołu Grupy Esto. To naprawdę nowa jakość na rynku i zasługuje na polecenie

Rynek pośrednictwa nieruchomości w Krakowie

Kraków, jako dynamicznie rozwijające się miasto, przyciąga wiele osób poszukujących idealnej nieruchomości, domu, mieszkania, działki. Jednakże, na tym konkurencyjnym rynku pośrednictwa nieruchomości w Krakowie, zdarzają się niestety pewne patologie. Klienci często relacjonują sytuacje, w których pośrednicy nie wykonują swoich obowiązków z należytą starannością. W niniejszym, krótkim artykule przyjrzymy się najczęstszym patologiom i przedstawimy w kontraście profesjonalne podejście biura Grupa Esto, które dąży do zapewnienia klientom usług na najwyższym poziomie.

Brak znajomości nieruchomości:

Jednym z najczęstszych problemów, na jakie narzekają klienci, jest brak wiedzy pośredników na temat cech i szczegółów dotyczących nieruchomości. Pośrednicy często nie wykonują własnych zdjęć, nie wiedzą, jakie jest źródło ciepła, czy budynek jest właściwie ocieplony, a nawet nie potrafią udzielić informacji na temat dostępu do drogi publicznej. Tego typu niedopatrzenia mogą prowadzić do poważnych konsekwencji dla kupujących i sprzedających nieruchomości.

Brak kontaktu i zaangażowania:

Kolejną frustracją dla klientów jest brak kontaktu i brak informacji na temat stanu zainteresowania nieruchomością. Rzadkie odbieranie telefonu, nieodpowiedziane e-maile i brak komunikacji w trakcie procesu transakcyjnego są zjawiskami, które wpływają negatywnie na doświadczenie klientów.

Nieprofesjonalne zachowanie:

Najbardziej nieakceptowalne jest, gdy pośrednicy niezaznajomieni z nieruchomością, przystępują do przeprowadzania transakcji. Klienci skarżą się na sytuacje, w których pośrednicy są w nieruchomości po raz pierwszy, nie potrafią otworzyć drzwi lub wręcz przychodzą na spotkanie w stanie nietrzeźwości. Tego rodzaju zachowania poważnie naruszają zaufanie klientów do branży pośrednictwa nieruchomości.

Nieetyczne praktyki:

Innym przykładem patologii są nieetyczne praktyki niektórych biur nieruchomości. Spotyka się sytuacje, w których właściciele biur sami zamierzają kupić nieruchomość i namawiają klientów do wystawienia oferty po niższej cenie. Następnie ustalają minimalną cenę i kontaktują się z klientem biura, proponując jeszcze niższą ofertę. Równocześnie nie przekazują ofert od rzeczywistych zainteresowanych nieruchomością, informując, że nie ma zainteresowania na rynku.

Nieuczciwa konkurencja:

Kolejnym spotykanym zachowaniem niektórych agencji jest kradzież zdjęć z ogłoszeń konkurencji i usuwanie ich znaków wodnych. To nie tylko narusza prawa autorskie, ale także wpływa negatywnie na wiarygodność agencji.

Jak działamy w Grupie Esto:

W przeciwieństwie do tych patologii, biuro Grupa Esto skupia się na zapewnieniu usług o najwyższej jakości. Prowadząc działalność na rynku nieruchomości w Krakowie, Grupa Esto stawia na profesjonalizm i etykę. Oto, jak podejście Grupy Esto różni się od patologicznych praktyk:

Pełne zrozumienie nieruchomości:

Pracownicy Grupy Esto dokładnie sprawdzają każdy aspekt nieruchomości, takie jak dostęp do drogi publicznej, księga wieczysta, zgody korporacyjne i inne istotne aspekty prawne. Agenci przyjmujący nieruchomość są odpowiedzialni za dokładne poznanie parametrów dotyczących użytkowania mieszkania, takich jak koszty czynszu, ogrzewania oraz informacje na temat ostatniego remontu instalacji elektrycznej czy grubości ocieplenia budynku.

Profesjonalne zdjęcia i prezentacje:

W Grupie Esto korzystamy z usług profesjonalnego fotografa Jarosława Juraszka, który tworzy wysokiej jakości zdjęcia nieruchomości. Zdjęcia są starannie wykonane, pokazują przestrzeń i są wyselekcjonowane, aby zapewnić wygodę potencjalnym kupującym i dobrą prezentację nieruchomości.

Rzetelność i komunikacja:

Grupa Esto stawia na rzetelność i komunikację z klientami. Zawsze staramy się utrzymać regularny kontakt, odpowiadając na zapytania i informując o stanie zainteresowania nieruchomością.

Profesjonalizm z prawniczym wsparciem:

Grupa Esto, w ramach obsługi, współpracuje z prawnikami, którzy zapewniają kompleksową analizę prawno-finansową nieruchomości. To pomaga klientom uniknąć potencjalnych problemów prawnych i zapewnia bezpieczeństwo w procesie transakcyjnym.

Etyczne podejście:

W Grupie Esto cenimy etykę w biznesie. Dążymy do budowania zaufania klientów poprzez uczciwe i przejrzyste podejście do pośrednictwa nieruchomości. Klienci w takiej sytuacji zawsze wracają.

Podsumowanie:

Rynek pośrednictwa nieruchomości w Krakowie nie jest wolny od patologii, które wpływają negatywnie na doświadczenia klientów. Grupa Esto jednak stawia na profesjonalizm, rzetelność i etykę, zapewniając klientom usługi o najwyższej jakości. Dbałość o szczegóły, komunikacja i profesjonalne podejście są kluczowe dla Grupy Esto, aby zapewnić klientom satysfakcję i zaufanie w procesie transakcji nieruchomościowych.

Cenimy Twoją prywatność

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystkie” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.